Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Skalní hrad-nehrad

Vydejte se na výlet s cílem přesto bez cíle.

Připadá vám to jako rada od chytré horákyně? Možná, ale zkuste to. Skalní hrad ve Sloupu v Čechách je zajímavý, ačkoli místo původního hradu není přesně známo. Zřejmě stál u pískovcové skály vysoké 30 metrů, se kterou byl spojený mostem. Dnes z něj nezůstalo nic. Zachován je přístup na skálu Rytířskými schody, nahoře několik skalních světniček, hladomorna a prostory vytvořené mnichy v podzemí. Zajímavé jsou poustevnické cely, křížová chodba, podzemní kaple z roku 1693, tři umělé jeskyně (grotty), na ochozu je zdáli viditelná socha poustevníka s dalekohledem v ruce, zdejšího rodáka Samuela Görnera, který dříve obýval nedalekou Samuelovu jeskyni. Vaše děti jistě uvítají tajemná skalní zákoutí, domečky a schovávačky. Skvěle se tu hraje na honěnou. A vy se pokocháte výhledem do kraje a třeba si uvědomíte, že někdy má smysl jít i někam, kde vlastně nic není.

Nepřehlédněte

Seznam zařízení v okruhu 15 km

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat