Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Do Šatlavy a dobrovolně

V bývalém městském vězení v České Lípě si můžete prohlédnout unikátní speleoarcheologickou expozici, která vám představí využívání jeskyní a skalních převisů člověkem od pravěku až do 20. století. Dozvíte se tady zajímavosti z archeologických výzkumů v České Lípě. Expozice vám představí i historii místní hrnčířské výroby. Prohlédnout si tu můžete modely pecí rekonstruovaných na základě výzkumů v prostoru českolipské Hrnčířské čtvrti. Vězeňský kout je věnován vlastnímu objektu šatlavy a dějinám vězeňství a výkonu práva v České Lípě. Součástí expozice je infobox, kde si návštěvníci mohou v 3D modelu virtuálně prohlédnout středověkou Českou Lípu a pomocí dotykové obrazovky uskutečnit virtuální výlet do vybraných jeskyní Čech, Moravy a Slezska.

Nepřehlédněte

Seznam zařízení v okruhu 15 km

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat