Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Omyjte si oči a vizte!

Příběh sv. Zdislavy z Lemberka zná každý poctivější student dějepisu nebo milovník českých filmů.

Vždyť historický film „V erbu lvice“ patří mezi české skvosty. Podívejme se ale na celou záležitost Zdislaviných léčitelských schopností očima vědy. Podle některých chemických rozborů voda ve studánce sv. Zdislavy obsahuje v nízké koncentraci borax (součást bórové vody, nebo léku Ophtal), který působí antibakteriálně. Když tedy svatá Zdislava touto vodou omývala oči a rány nemocných, mohla je tím skutečně léčit. Příznivé účinky na kožní nemoci, lupénku a střevní potíže má podle zápisů lékařky v soukromé kronice ing. Tomáše Horníka i voda z potůčku protékajícím obcí Zdislava.

Nepřehlédněte

Seznam zařízení v okruhu 15 km

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat