Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Jizerské hory

Přímo nad Libercem se zvedá ohromný Ještědský hřbet, z jihu sem nahlížejí skalní věže Českého ráje, z východu první výběžky Krkonoš a velkou část oblasti vyplňují Jizerské hory s řadou kamenných a železných rozhleden, rašelinišť a horských luk. Svou krásou vás okouzlí i četné vodopády, například na Malém a Velkém Štolpichu. V kraji Jizerské padesátky hrají lyže prim. Jizerská magistrála je rájem pro běžkaře i pěší turistiku. Patří k nejoblíbenějším běžkařským trasám v republice. Nejkrásnější trasy jsou prý v okolí Kristiánova, Bedřichova, Nové Louky a Jizerky. V oblasti je však řada dalších zajímavostí, které stojí za povšimnutí. Třeba hrad a zámek Frýdlant, který v letech 1622–1634 patřil Albrechtovi z Valdštejna a v roce 1801 v něm vzniklo první hradní a zámecké muzeum ve střední Evropě. Malebné a spletité šlechtické sídlo se údajně stalo inspirací pro spisovatele Franze Kafku. K pozoruhodným místům patří také Hejnice, podhorské město s barokním poutním areálem, jehož dominantou je kostel Navštívení Panny Marie. Milovníci podzemí jistě nezapomenou navštívit jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech Bozkovské dolomitové jeskyně. Dominantou kraje je Ještěd na jehož vrcholku v nadmořské výšce 1 012 m můžete navštívit proslulý horský hotel s vysílačem Ještěd. Z novodobých turistických lákadel vás možná osloví Labyrint v prostorách Centra Babylon. Se 120 velkoplošnými zrcadly rozmístěnými po chodbách o délce 200 metrů je to největší zrcadlové bludiště v Evropě.

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat