Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Rozhlédni se, člověče…

Jizerské hory vám nabízejí bezpočet výhledů, panoramat i architektonických skvostů.

Královnou Jizerských hor je nazývána štíhlá osmiboká kamenná novogotická rozhledna Štěpánka. Jeden z nejhezčích rozhledů v Jizerských horách nabízí plochý vrchol hory Nekras, respektive kamenná rozhledna Královka s chatou, která zde stojí. Okurka, tak se pro neobvyklý tvar tubusu zakončeného kopulí říká rozhledně v Heřmanicích, která má dvojité točité schodiště, takže se při výstupu nahoru po 99 schodech nepotkáte s těmi, kteří sestupují dolů. Proslulý je také výhled z Ořešníku, odkud můžete vidět Frýdlant, Hejnice, restauraci Obří sud, Raspenavu, Smrk, Ptačí vrchy či Poledník. A výčet neobvyklých rozhledem by samozřejmě nebyl úplný bez zmínky o Ještědu, unikátní stavbě, která se stala symbolem celého regionu.

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat