Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Ze Zásady sklo

Co jiného si přivézt z kraje jablonecké bižuterie než něco ze skla?

Třeba skleněné korálky? Ostatně korálkování je dneska „in“ a tak jistě většina návštěvnic všeho věku ocení prohlídku některé z řady místních dílen, které se zabývají výrobou skleněných perel. Zeptejte se třeba u Petra Klamta ze Zásady, který má ve své nabídce korálky broušené i dřevěné, perly voskové i tvary mačkané. Anebo navštivte dílnu Stanislava Jiroše v Jablonci zaměřenou na černou bižuterii. Její obliba sice dosáhla vrcholu po smrti anglické královny Viktorie v roce 1901, kdy se stala smutečním šperkem zemí britského impéria, ale svou eleganci si uchovala dodnes. Vaše maminky a babičky by mohla potěšit také nějaká skleněná dekorace do bytu, například od Pavlíny Jůnové z Horního Maxova, která vytváří umělecké repliky obrázků tradiční technikou podmalby na skle.

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat