Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Protržená přehrada

Přehrada na Bílé Desné u obce Desná byla dokončena v roce 1915, ale hned v září následujícího roku se protrhla. Povodňová vlna způsobila obrovské škody a vyžádala si 65 lidských životů. Najdete tu unikátní zbytky vodou pobořené přehrady, které byly v roce 1996 prohlášeny za kulturní památku. Dodnes se z hráze dochovala šoupátková věž, z níž hrázný celou událost pozoroval, torzo hráze a kamenný bezpečnostní přepad, který nebyl nikdy využit. Zachovala se i podzemní štola, kterou se odváděla voda do sousední nádrže Souš. Na šesti zastaveních kilometrové naučné stezky se dozvíte víc o této smutné události.

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat