Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Pelhřimov – nejen město rekordů

36 zúčastněných se bez příčiny smálo po dobu 5:31,75 min. Leopold Heneš z Třebenic dokázal vměstnat do miniaturní žárovky používané do kapesní svítilny hlavolam o velikosti 8 x 8 x 8 mm.

Mnoho dalších podobných informací najdete v Muzeu rekordů a kuriozitPelhřimově. Po jeho návštěvě si můžete prohlédnout dvě sklepení pod náměstím. V Muzeu strašidel se seznámíte s řadou nadpřirozených bytostí z Pelhřimova a okolí. Pokračovat můžete do dalšího sklepa, kde na vás čeká dokonce Pelhřimovské peklo! I na povrchu to stojí za to. Kdysi královské město se může pochlubit řadou architektonických skvostů, včetně typického podloubí měšťanských domů.

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat