Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Okolo Hamroně

Při svých toulkách kolem Žďáru nad Sázavou, můžete potkat Mamuta, Koně vytahujícího povoz z bahna, Mamlase, Výra, Raka, Želvu a další neobyčejné sochy.

Jejich autorem je Michal Olšiak, sochař a malíř ze Žďáru nad Sázavou. Jednou z nich je i Hamroň stojící poblíž šlakhamru v Hamrech nad Sázavou. Během prohlídky zdejší expozice se dozvíte, jak železáři získávali základní suroviny pro svou výrobu a zpracovávali je. Mimochodem, když v okolních lesích najedete poblíž cesty trochu nepřirozený plácek, zkuste na něm zarýt v zemi. Bude-li hodně černá s popelem, pak tady stával milíř.

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat