Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Pohádková Telč

Telč označovaná za perlu renesance propůjčila svůj půvab nejedné české pohádce a zaslouženě patří na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Telč není jen renesanční zámek na náměstí obkresleném podloubím, ale i rybníky a několik kostelů. Třeba jezuitský kostel Jména Ježíš, který je k náměstí nezvykle otočen bokem. Zajímavá je historie místní radnice, kterou v 15. století kdosi vyhodil do povětří. Byl to neopatrný služebník nebo manželka písaře? Vedle této pověsti si můžete při prohlídce zámku poslechnout i tu o Bílé paní. Vyjdete-li z náměstí dostanete se k jednomu ze tří rybníků, které jako zrcadla odrážejí a umocňují krásu starého města. Již 30 let na přelomu července a srpna Telč ožívá jedním z nejstarších hudebních festivalů v Česku. Na multižánrových Prázdninách v Telči vystupují známí čeští i zahraniční umělci, divadla a nechybějí ani výtvarné dílny a výstavy.

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat