Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Po úzkých kolejích s očima otevřenýma do široka

Za monarchie postavená, za socialismu málem zrušená, před dvaceti lety jako první zprivatizováná a dodnes v provozu. Netušíte co by to mohlo být?

Řeč je o úzkokolejné trati mezi Obrataní a Jindřichovým Hradcem. Díky železničním nadšencům se můžete těšit na historické vagony, oblaka páry, houkání lokomotivy jedoucí poeticky tajemnou krajinou. Než v Obratani nastoupíte, navštivte gotický kostel Narození Panny Marie nebo soukromé muzeum izolátorů a bleskojistek. Nebo se projděte k Rašeliništi u Vintířova, kde možná uvidíte orchidej prstnatec májový či rosnatku pojídající svou muší snídani.

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat