Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Santiniho šlépěje - Obyčtov, Bobrová, Zvole

Santini na Vysočině skutečně nezahálel. Nejenže za tři roky postavil poutní kostel na Zeleného hoře, ale svou stopu zanechal i jinde.

Například ve Zvoli, kde přestavěl středověký kostel sv. Václava a dal mu půdorys řeckého kříže. Další Santiniho otisky najdete v kostele sv. Petra a Pavla v Bobrové a v Obyčtově. Zdejší kostel Navštívení Panny Marie postavil na půdorysu želvího krunýře, symbolizujícího věrnost, trpělivost a stálost ve víře. Zvláštní tvar dal kostelu výjimečnou akustiku, takže stačilo, aby farář při mši v jednom místě zašeptal „kostelníku, hraj“ a pouze kostelník sedící na opačné straně chrámu uslyšel, že může spustit.

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat