Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Nové Město na Moravě a lyže

Až se zima zeptá, kam vyrazíte na běžky, odpovězte: na Vysočinu!

Vždyť Nové Město na Moravě je svými tratěmi proslavené a oceňují je i pořadatelé významných sportovních událostí jako je Světový pohár v běhu na lyžích Zlatá lyže nebo Mistrovství světa v biatlonu pořádané v roce 2013. Historii lyžařského sportu od počátku 19. století až do současnosti představuje stálá expozice Horáckého muzea. Kromě jiného v ní můžete vidět, jak se vyvíjela výroba lyží a nechybí ani model stolařské dílny z dob 1. republiky. Děti jistě ocení pohyblivý Vírský mlýnek na dvoře muzea.

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat