Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Světelské podzemí

Vypravte se do tajuplných katakomb ve Světlé nad Sázavou!

Nikdo už s jistotou neví, jestli středověké podzemí sloužilo jen jako sklepy domů, nebo to byly průzkumné sondy dávných kovkopů. Až vyjdete ven, všimněte si kostela sv. Václava, jehož zvláštně řešená zvonice ukrývá vzácný zvon sv. Václav z roku 1569. Nedaleko Světlé nad Sázavou v Pohledi byste neměli minout skanzen Michalův statek přibližující život, práci a zvyky rolníka do zrušení roboty v roce 1848. Památník věnovaný této významné historické události najdete nedaleko, v Nové Vsi u Světlé.

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat