Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Medvědi nevědí!

Víte, co jsou to brti?

Odpověď najdete na Brtnické stezce. Putování začnete na hradě Rokštejně, který patří k nejlépe prozkoumaným hradům u nás. A tak víme, že již ve 14. století tehdejší majitel hradu nechal zřídit moderní teplovzdušné vytápění. Možná proto, aby jemu a jeho kumpánům nebyla zima při hraní (kostěných) kostek, jejichž největší kolekci ve střední Evropě vydaly archeologické vykopávky na Rokštejně. Brtnická stezka dlouhá necelých 8 km představí kromě jiného i zdejší zámek, kapli, synagogu a židovský hřbitov. Plastika medvěda brtníka stojící na náměstí vám možná pošeptá, že brti byly dutiny ve stromech, kde žily včely a vůně medu lákala nejen „medujedy“, ale i sběrače lesního medu – brtníky.

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat