Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Ve víru Víru

Na patě Vysočiny sevřený v údolí řeky Svratky leží Vír.

Tato malá vesnice uprostřed Moravského Švýcarska, jak tento kraj pojmenovali turisté, nabízí mnoho zajímavých cílů i když velká část zdejších skal zmizela pod hladinou Vírské údolní nádrže. Procházka kolem přehrady je očistou pro duši. Povedou vás značky Svratecké vodohospodářské naučné stezky. Krásu Víru můžete obdivovat z několika skalních vyhlídek a Vaší pozornosti by neměly uniknout ani zříceniny tři hradů v okolí Víru – Zubštejna, Aueršperku a Pyšolce. V minulosti Vír proslavil také „vírský mlejnek“. Repliku tohoto vodou poháněného zařízení s kolekcí pohyblivých figur, jako je selka stloukající máslo, brusič, či štamgasti v hospodě si zde můžete prohlédnout. Novou zimní atrakcí Víru je ledová stěna, uměle vytvořený ledopád na 45 m vysoké skále. Za asistence zkušených profesionálů si zde můžete vyzkoušet ledolezení.

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat