Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Stříbrná Jihlava

Jihlavu stvořilo podzemní bohatství stříbra, které sem na konci 12. století přitáhlo zástupy horníků, řemeslníků a obchodníků z celé Evropy.

Um zdejších havířů můžete obdivovat v jihlavském podzemí, kde vám průvodce odhalí, k čemu obyvatelům města sloužilo 25 km chodeb. O zašlé slávě zdejších stříbrných dolů se mnohé dozvíte i na povrchu při procházce po Hornické naučné stezce. Po troše vzdělávání děti jistě ocení návštěvu vyhlášené jihlavské ZOO nebo Vodního ráje. Toulky městem si můžete zpestřit zajímavým úkolem. Zkuste najít některý ze čtyř hraničních kamenů se znakem Čech a Moravy, které zde v roce 1750 nechala postavit Marie Terezie poté, co vyřešila spor o průběh zemských hranic. Možná kameny zahlédnete z vyhlídkové věže kostela sv. Jakuba Většího. A možná při jejich hledání dojdete i k Domu Gustava Mahlera, světoznámého dirigenta a skladatele, který z Vysočiny pocházel.

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

 

rodný dům Gustava Mahlera1.jpg, 540x405, 29.75 KB
Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat