Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Santiniho Žďár nad Sázavou

Uprostřed chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy najdete město Žďár nad Sázavou. Víte, od čeho získalo město i okolní vrchy svůj název?

Při osidlování tohoto kraje musely být nejdříve hluboké lesy vyžďářeny, tedy vypáleny, aby tak vznikl prostor pro nové vesnice, pole a louky. Stejným způsobem byl možná obnažen i kopec nad cisterciáckým klášterem ve Žďáru nad Sázavou. Na jeho vrcholu můžete navštívit poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, který je právem zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Každá stavba Jana Santiniho Aichla, a kostel na Zelené hoře obzvlášť, je plná mystiky, symbolů a hrou s čísly. Santini přestavěl i prelaturu žďárského kláštera, kde dnes najdete muzejní expozici zaměřenou na dějiny písma, vývoj knižní kultury a knihtisku.

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat