Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Za betlémy do Třebechovic

K zobrazení proslulé biblické scény inspirovalo jeho tvůrce narození Krista a klanění králů.

Všeobecně se soudí, že první živý jesličkový obraz vytvořil František z Assisi už v roce 1223. V jeskyni nedaleko obce Grecio v Umbrii dal umístit jesle vystlané senem. U jeslí postavil osla a vola a sloužil zde za přítomnosti vesničanů štědrovečerní mši. Scéna se natolik líbila, že byla napodobována v řadě italských klášterů. Sláva betlémů se šířila, živé postavy nahradily vyřezávané figurky a dneska už si málokdo dokáže představit vánoční svátky bez betlému. Do Třebechovického muzea betlémů můžete zavítat po celý rok. V jeho sbírkách najdete více než 400 betlémů ze všech oblastí České republiky zhotovených z nejrůznějších materiálů. Posuďte sami, do jakých zajímavých forem se ve své historii betlémářství rozvinulo.

 

Nepřehlédněte - seznam zařízení v okruhu 15 km


Foto: Destinační společnost Východní Čechy, 540x429, 70.48 KBFoto: Destinační společnost Východní Čechy
Foto: Destinační společnost Východní Čechy (540x404, 68.48 KB)
Foto: Destinační společnost Východní Čechy (540x383, 32.44 KB)
Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat