Oficiální stránky Svazu venkovské turistiky – ubytování v soukromí, penziony, farmy, agroturistika, regionální výrobky a řemesla

Přidejte si nás na Facebooku a uvidíte veškeré novinky a akce

Prázdniny na venkově začínají tady a teď

Venkov je ideální místo pro vaši dovolenou. Vyberte si z naší nabídky více než 500 zajímavých míst, kde můžete odpočívat, hledat inspiraci, nové zážitky i vzpomínky na dětství.

Šumava

Co se vám vybaví, když uslyšíte slovo „Šumava“?

Šumění větru v korunách letitých stromů? Šepot říčky Vydry na kamenech nebo kapky deště dopadající na rašeliniště? Nejspíše pocítíte klid, pohodu možná závan věčnosti. Šumava je místo, kterému neupřeme silný genius loci... Národní park je tedy zajímavým cílem pro ty, kteří hledají majestátní hory, nádhernou přírodu, hluboké lesy a daleké rozhledy pro zotavení těla i ducha. Šumava láká návštěvníky po celý rok. V létě hlavně do oblasti Železné Rudy a šumavských jezer, povodí Vydry, do Modravy, Kvildy, Borové Lady, Srní, do komplexu Boubína a na Lipno. V zimě je pak pro turisty nejzajímavější Železnorudsko, Modrava, Kvilda, Nové Hutě, oblast Churáňova a Kubova Huť. Po zrušení vojenského a pohraničního pásma je zpřístupněna oblast, v níž narazíte i na pozůstatky vesnic zničených při vojenských cvičeních. Toužíte-li poznat Šumavu tichou a klidnou, začněte třeba v Dobré Vodě u Hartmanic. Pokoru hledejte v Židovském muzeu Dr. Šimona Adlera, zdejšího významného sklářského podnikatele a rabína, který zahynul v roce 1944 v nacistickém koncentračním táboře v Osvětimi. Pro povznesení ducha navštivte Kostel Sv. Vintíře a k uzdravení těla se napijte ze studánky se železitou vodou hned vedle kostela, která dala vesnici jméno. Historii tohoto regionu hledejte na hradech a zámcích například v Horažďovicích nebo v Klenové. O trpkosti českých hroznů můžete zapříst hovor s duchem komorníka Karla IV. Buškem z Velhartic na ochozu jeho romantického šumavského hradu. A na Karla IV. narazíte i na Kašperku, středobodu ochrany Zlaté stezky a bohatství Kašperských hor, který právě Otec vlasti založil v roce 1356. Obdivovatelé tvořivosti přírody by rozhodně měli navštívit prameny Vltavy, šumavská ledovcová jezera a Boubín. Z výšky můžete pozorovat krásy Šumavy třeba z rozhledny na Poledníku nebo ze Stezky v korunách stromů na Lipně.

Nepřehlédněte:

Přehled zařízení, která nabízejí služby venkovské turistiky v regionu,
Nabídka turistických cílů Šumavy na partnerském portálu Kudy z nudy nebo na oficiálním turistickém portálu regionu.

Přehled všech tipů na výlety v regionu

 

Projekt financovaný z Integrovaného operačního programu EU - Národní podpora cestovního ruchu. Cílem je vytvořit turistický produkt, který přinese užitek venkovským podnikatelům i lidem, kteří jezdí na venkov odpočívat.
Realizace web studio dat